Yapı Dergisi Öğrenci Abonelik 1 Yıllık

Yapı Dergisi Öğrenci Abonelik 1 Yıllık
 • 125,00 TL
  TRY
 • Yayınevi

  : YEM Yayın

  Yazar

  :Yem Yayın

  Baskı Tipi

  : Karton

  Dil

  : Türkçe

  Barkod

  : 0000152030030

  Bu üründe kargo bedava
  1 iş gününde kargoya verilir

İlginizi çekebilecek ürünler

YAPI

 

 Aylık Mimarlık, Tasarım, Kültür ve Sanat dergisi 

 

YEM Yayın bünyesinde yayımlanmakta olan YAPI dergisi 1973 yıldan bu yana yayın yaşamını 42 yıldır aralıksız olarak sürdürüyor. 2015 Mart ayında 400. sayısı yayımlanacak YAPI dergisi şu an mimarlık, tasarım, şehircilik, peyzaj, inşaat, yapım sistemleri, malzemeleri ve teknolojileri, sanat alanlarını kucaklayan içeriğiyle ve aynı alanlarda yayın yapan dergilere kıyasla sahip olduğu abone sayısı ve bayi satışıyla önemli bir konumdadır. YAPI dergisinin Türkiye’de geniş bir coğrafyaya ve çok geniş bir yelpazeye yayılan, çok farklı sektörlerden oluşan okuyucu profili, içeriğini belirleyen konuların beslendiği alanların çeşitliliği, çok katılımlı bir yayın oluşu, 42 yıldır Türkiye’deki mimarlık ürünlerini aksatmadan yayınlayarak “Türkiye Mimarlık Panoraması” çizmesi, bu bağlamda belge ve kaynak değeri taşıması öne çıkan özellikleridir. Ayrıca her süreli yayından beklendiği gibi güncel olanı süzerek; haberler, basından aktarılan metinler ve gündemdeki konulara ilişkin okuyucularımızdan gelen görüş ve tartışma yazıları üzerinden aktararak, yoğunlaştırılmış bir özet sunuyor.

 

Konuların mimarlık, iç mekân tasarımı, endüstri ürünleri tasarımı, şehircilik, peyzaj, inşaat, yapım sistemleri, malzemeleri ve teknolojileri ve sanat alanlarını kapsayacak çeşitlilikte olmasına özen gösteriliyor; güncel olan, okuyucunun ilgisini çekecek içeriğe ve görselliğe sahip olmasına önem veriliyor. Bu alanlardaki gündem düzenli olarak izleniyor, bu konularda gelen yazılar, makaleler ve güncel projeler incelenerek derginin yayın politikasına uyacak ve o ayın bütünlüğünü oluşturacak biçimde yayına hazırlanıyor.

 

YAPI dergisi, okuyucusuyla ve özellikle okuyucusunun katılımıyla yaşayan bir dergi. Hem yurt içinden hem de yurt dışından bilgi akışının kendiliğinden olduğu ve bu akışın birikip süzülerek yayına dönüştüğü bir içeriği var. Bu anlamda derginin hazırlık sürecinin çok katılımlı olduğunu belirtmekte yarar var. Dergi güncel olması, tartışılan konuları bir çerçeve içinde okuyucuya iletmesi, başvurulan bir kaynak olması, kaliteli görsel kullanımı ve grafik tasarımındaki özenle okurlar için ilgi çekici bir yayın. 42 yıllık yayın yaşamı ve bu süreçte yarattığı olumlu etki de dergiyi okuyucu için güvenilir kılıyor.

 

Okuyucu YAPI Dergisi’nde neler bulabilir, dergi nasıl çekici hale getiriliyor?

Geçmiş ayın gündeminde yer alan haberler ve olayların bütüncül bir panoraması, ilginç gelişmeler, sektördeki yenilikler ve yeni ürünler, güncel sanat etkinlikleri, şehircilik, mimarlık tarihi ve kuramı, mimari tasarım, ürün tasarımı, peyzaj, iç mekân tasarımı konularında yazılar ile yurtiçinden ve yurtdışından güncel projeler ve uygulanmış yapılar okurların dergide bulabilecekleri başlıca konu başlıkları. 

 

 

 

 

 


Mimarlık, grafik tasarım ve sanat gibi birbirinden farklı kategorilerde yüzlerce kitap için tıklayın!
 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi