Yapı Dergisi - 2009 / 330 Mayıs

Yapı Dergisi - 2009 / 330 Mayıs
 • 0TRY
 • Mail adresiniz

  Gelince Haber Ver
 • Yayınevi

  : YEM Yayın

  Baskı No

  : 1

  Baskı Tarihi

  : Mayıs 2009

  Baskı Tipi

  : Karton

  Dil

  : Türkçe

  Barkod

  : 2002009053306

  3 iş gününde kargoya verilir

İlginizi çekebilecek ürünler

Mimarlık, Tasarım, Kültür ve Sanat Dergisi YAPI, MAYIS sayısında, 96 sayfalık ULUSLARARASI YAPI/TURKEYBUILD 2009 İSTANBUL FUARI eki veriyor!YAPI Dergisi'nin MAYIS sayısı "KONUTLAR" özel sayısı olarak hazırlandı. Dergide bu ay Türkiye'den ve yurtdışından konut proje ve uygulamalarıyla, çeşitli konulara ilişkin makaleler yer alıyor. Türkiye'nin Gelişmişlik Derecesi/ Dünya Arenasındaki YeriDoğan Hasol, derginin Mayıs sayısındaki "Türkiye'nin Gelişmişlik Derecesi/ Dünya Arenasındaki Yeri" başlıklı yazısında "Türkiye'nin dünyadaki yeri raporların gösterdiği gibi.

.

." diyor. Villa GunaGMP'den Meinhard von Gerkan'ın tasarımı olan Letonya'daki Villa Guna, yemyeşil çam ormanıyla zıtlık oluşturan beyaz cepheleri sayesinde ayrıcalıklı bir görünüm yaratıyor. Çok katlı villada katlar evin merkezi olan çok basamaklı bir rampayla birbirine bağlanıyor.

Tugun EviTasarımını Fairweather Proberts Architects'in yaptığı Avusturalya'daki Tugun Evi, çelik yapı sistemi sayesinde geniş ve açık alanlara sahip. Yapının dış kabuğunda beton ve cam kullanılmış. TDA EviTasarımı Cadaval TDA Evi'nin yapımında yerel malzeme ve yerel iş gücü kullanımı tercih edilmiş. İçerisi ve dışarısıyla tümüyle etkileşim içinde olan TDA Evi, başlı başına sürdürülebilir bir tasarım.

Yarık EvÇin'deki "Yarık Ev" adlı konut projesini AZL Atelier Zhanglei'nin kurucusu Zhang Lei tasarlamış. Dayanıklılık ve derinliğin izlerini taşıyan binanın tam ortasından geçen zikzaklı cam şerit, evi ortadan ikiye ayırıyor.

Harvard Yüksek Lisans Öğrenci YurduABD'deki Harvard Yüksek Lisans Öğrenci Yurdu'nda, mimari ayrıntılar, dikkat çekici malzeme seçimi ve renk paleti hem samimi hem de çağdaş dokular ve yüzeyler yaratmış. Proje Kyu Sung Woo Architects'in tasarımı. Yalın Kaya EviAssos'ta düşsel bir peyzaj içinde yer alan bir mimar evi olan ve Doğan Kuban'ın "Yalın Kaya Evi" adını yakıştırdığı, Mimar Coşkun Karadeniz'in projesine Doğan Kuban'ın YAPI dergisi için kaleme aldığı yazıyla yer veriliyor.

Tekfen Yalıkavak Evleri ve OteliTRafo-mimarlar'ın tasarladığı projede, eğim, yön ve manzaradan en iyi biçimde yararlanmak amacıyla topografya, öncelikli tasarım elemanı olarak kullanılmış.

Güney Park Konut ProjesiGüney Park, Çankaya'da son 20 yıldır yaşanan ve çevreyi perişan eden vasıfsız belediye planlarına ve tekdüze yapılaşma düzenine çağdaş bir alternatif oluşturma hedefiyle TH-İDİL Mimarlık-Şehircilik tarafından hazırlanmış bir proje.

Ayrıca;- Bina ve İnşaatın Geleceği Nasıl Olacak?; Sirka Heinonen - Gez Uzunluğu Ne Kadardı? Şinasi Acar, Z. Metin Ateş- Düşey Bahçeler; Gökçen Firdevs Yücel- "İyi Tasarım Beklentiyi Karşılar" Harri Koskinen ile Söyleşi; Burçin Yılmaz- Gerçekliğin Yarı Soyut Görüntüleri; Önder ŞenyapılıYAPI Mayıs sayısında.

.

.

.


Mimarlık, grafik tasarım ve sanat gibi birbirinden farklı kategorilerde yüzlerce kitap için tıklayın!
 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi