Mimarlık ve Mühendislik Sözlükleri Seti (4 Kitap)

Mimarlık ve Mühendislik Sözlükleri Seti (4 Kitap)
 • 133,00 TL
  79,80 TL
  TRY
 • %40
 • Yayınevi

  : YEM Yayın

  Yazar

  :Kollektif

  Dil

  : Türkçe

  Barkod

  : 9789700521329


İlginizi çekebilecek ürünler

İlk kez 1975 yılında çıkan ve bugüne kadar her baskısında geliştirilerek 13 baskı yapan ANSİKLOPEDİK MİMARLIK SÖZLÜĞÜ,Türkiye’de mimarlık terminolojisinin yerleşmesi ve gelişmesine yaptığı eşsiz katkıyla mimarlara vazgeçilmez bir başvuru kaynağıdır. Kapsayıcı ve yoğun bir içeriğe sahip olan Ansiklopedik Mimarlık Sözlüğü, yıllardır, özellikle mimarlık öğrencilerinin okula girer girmez edindikleri ilk kitaplardan biri olma özelliğini taşıyor.

Yaklaşık 10000 maddeden oluşan sözlükte,açıklamaları desteklemek amacıyla 500'e yakın çizim ve fotoğraf bulunuyor.

Boyutlarıyla kolay kullanım olanağı veren MİMARLIK CEP SÖZLÜĞÜ,mimarlar ve mimarlık öğrencileri için.

olduğu kadar mimarlığa, sanata ve tasarıma ilgi duyanlarla, ilgili yakın meslek dallarında çalışanların da rahatlıkla yararlanabileceği şekilde, kapsayıcı ve yoğun bir içeriğe sahip.

MİMARLIK CEP SÖZLÜĞÜ, yaklaşık 3000 maddeden oluşuyor. Sözlükte, açıklamaları desteklemek amacıyla kullanılan 400’e yakın çizim ve fotoğraf bulunuyor.

İNGİLİZCE-TÜRKÇE/TÜRKÇE İNGİLİZCE MİMARLIK YAPI SÖZLÜĞÜ,mimarların, mühendislerin ve yapı dalında çalışan kişilerin tasarım ve uygulamada kullandıkları dilin sözcük ve terimlerinin derlenmesini amaçlıyor.

Yaklaşık 30000 terim içeren bu sözlük, tarihten gelen ve çoğu biçim, işlev, üslup ve akımlarla ilgili olan sözcük ve terimlerin yanı sıra güncel teknoloji ve malzeme terimlerine de aynı ağırlıkta yer veriyor.

AÇIKLAMALI İNGİLİZCE-TÜRKÇE İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ SÖZLÜĞÜ,50 yılı aşkın “inşa etme” deneyim ve birikimine sahip bir inşaat mühendisince hazırlanan bu sözlük, inşaat sektörünün tüm aktörlerinin, eğitim ve meslek yaşamlarında karşılaşacakları “İngilizce sorunları”na çok kapsamlı yanıtlar sunuyor.

Bir inşaat mühendisi için, İngilizce hazırlanmış projelerin, yapılan yazışmaların, uygulanan yönetmelik, metraj, keşif ve tekliflerin doğru anlaşılmasında ve yorumlanmasında İngilizce dilindeki teknik terimler çok önemlidir.

İngilizce bir metin ya da proje üzerinde çalışan mühendis, mimar, tekniker, yönetici vb.

yanı sıra özellikle genç mühendis adaylarına da bilgi anahtarı vererek yön gösteriyor.

İnşaat mühendisliğinin yanı sıra matematik, fizik, kimya gibi temel bilimlerdeki ilgili teknik sözcüklerin de yer aldığı bu kapsamlı sözlük, içerdiği 11000’in üzerinde sözcük, terim ve kavram için verilen açıklamalarla “ansiklopedik” bir nitelik de taşıyor.


Mimarlık, grafik tasarım ve sanat gibi birbirinden farklı kategorilerde yüzlerce kitap için tıklayın!
 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi