Grafik Tasarım Ne İçindir?

Grafik Tasarım Ne İçindir?
 • 40,00 TL
  36,00 TL
  TRY
 • %10
 • Yayınevi

  : YEM Yayın

  Yazar

  :Alice Twemlow

  Baskı No

  : 2

  Baskı Tarihi

  : Ocak 2011

  Sayfa Sayısı

  : 256

  Baskı Tipi

  : Karton

  Dil

  : Türkçe

  Çevirmen

  : Dalsu Özgen

  Barkod

  : 9789944757072

  3 iş gününde kargoya verilir

İlginizi çekebilecek ürünler

Grafik tasarım iletişim kurmak içindir: seyirciler, izleyiciler, kullanıcılar, alıcılar, ziyaretçiler, katılımcılar, yoldan geçenler, tüketiciler, müşteriler ve aboneler. Ancak tasarımcıların tüm bu insanlarla ne derece temasa geçtikleri, çarpıcı şekilde değişkenlik göstermektedir. Bazıları kendileri için tasarım yapar. Bazıları başka tasarımcılar için tasarlar. Bazıları bir müşterinin anlayışına göre tasarlar. Bazıları ise çalışmanın hedef kitlesini bulur, bu kitlenin beğenilerini belirler ve hatta bazen tasarıma katkıda bulunmaları için bu kitlenin fikirlerini alır.

Konuyu genel kavramlarla ele almaya başlayıp yanıtları ayrıntılarda bulan kitap, farklı alanlarda farklı konulara hizmet eden disiplinlerarası küresel bir dil olan grafik tasarımı bileşenlerine bölerek araştırıyor.

Grafik Tasarım Ne İçindir?, amacı "alıcısına" en kapsamlı ve en iyi şekilde hizmet etmek olan tasarımcının, film jeneriklerinden bilgi tasarımına, televizyon yayın tasarımından müziğin görselleştirilmesine, yazı tasarımından kitap tasarımına, yazılım tasarımından reklam tasarımına ve daha fazlasına ulaşabileceği, uluslararası örnekleri ve temsilcileri görebileceği bir başvuru kitabıdır. 

 

Alice Twemlow Hakkında

 

New York doğumlu bir İngiliz yazar ve eğitimci. Steven Heller ile 2008 yılında ortak kurulan bir program Okulu'nda Tasarım Eleştiri (D-Crit) MFA programı başkanıdır. Alice, Gözlemci Tasarıma katkıda bulunuyor ve bu şekilde çok sayıda yayının tasarımı hakkında yazıyor. Londra'daki Kraliyet Sanat Koleji'nde Tasarım Tarihi alanında doktora adayıdır.


Mimarlık, grafik tasarım ve sanat gibi birbirinden farklı kategorilerde yüzlerce kitap için tıklayın!

ÖNSÖZ

 

Grafik tasarım başarı içindir. Grafik tasarım terapi içindir. Grafik tasarım satış içindir. Grafik tasarım sanat ve bilim içindir. Grafik tasarım düşünürler için değil, sanatçılar içindir. Grafik tasarım enerjiyi yönlendirmek içindir. Grafik tasarım zenginler içindir. Grafik tasarım resim çizemeyen çocuklar içindir. Grafik tasarım karmaşık sorunları çözmek içindir. Grafik tasarım kendini adamışlar içindir. Grafik tasarım yalnızca ana sayfa içindir. Grafik tasarım detaylarda yönlendirme içindir. Grafik tasarım tüm bir ömür içindir. Grafik tasarım boşluk doldurmak içindir. Grafik tasarım izleyiciyi iletişim sürecine dahil etmek içindir. Grafik tasarım kullanıcılar içindir. Grafik tasarım sadece referans içindir. Grafik tasarım, yaşamın güzelliği içindir. Grafik tasarım fikrinize hizmet etmek içindir. Grafik tasarım teşhis etmek, bilgilendirmek, sunmak ve tanıtmak içindir. Grafik tasarım tutunamayanlar içindir. Grafik tasarım müşteri içindir. Grafik tasarım sadece kadınlar içindir. Grafik tasarım terbiyesizlik içindir. Grafik tasarım kurumsal salaklar içindir. Grafik tasarım yogiler içindir. Grafik tasarım pazarlama içindir. Grafik tasarım tasarımcılar içindir. Grafik tasarım sadece sunum yapmak içindir. Grafik tasarım hanım evlatları içindir. Grafik tasarım devrim içindir. Grafik tasarım aşk+$ içindir. Grafik tasarım herkesin rahatı içindir. Grafik tasarım bilgiyi, fikirleri ve duyguları somutlaştırmak içindir. Grafik tasarım her şeyin nasıl çalıştığını bilmeyi sevenler içindir. Grafik tasarım solaklar içindir. Grafik tasarım mutlu hizmetkârlar içindir. Grafik tasarım benim içindir. Grafik tasarım herkes içindir. Grafik tasarım kayda geçmesi içindir. Grafik tasarım gerçektir.

İÇİNDEKİLER

 

Konular

Grafik tasarım ne içindir?

Burada olmak: grafik tasarımda yerel eğilimler

Disiplinlerarası tasarım ve işbirliği

Yazar, yayımcı, yapımcı, küratör, girişimci olarak tasarımcı

Protesto için tasarım

Sürdürülebilirlik

Zanaat ve karmaşıklık

Grafik tasarım insanlar içindir

Anatomi

Deneysel tipografi

Film jenerikleri

Müziği görselleştirmek

TV yayın tasarımı

Ses tasarımı

Oyun tasarımı

İşaret

Yayın tasarımı

Kitap tasarımı

Bilgi tasarımı

Etkileşimli tasarım

Kimlik tasarımı

Reklam

Harf tasarımı

Yazı

Yazılım tasarımı

Sahneleme

Portfolyolar  

Portfolyolar

Kerr|Noble

Vince Frost

COMA

deValence

Martin Woodtli

Clarissa Tossin

Radovan Jenko

barbara says

Base

ORG

Wieden+Kennedy

LUST

Frédéric Teschner

Open

John Morgan

Ve Diğerleri

Kaynakça

Sözlük

İndeks

Teşekkürler

 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi
 • YEM Kitabevi